Opiekunka lub Opiekun do Niemiec, 91080 Uttenreuth, 1650€, od 30.04.2021

Data dodania: 02 kwiecień 2021Ogłoszenie: 59204
Opiekunka lub Opiekun do Niemiec, 91080 Uttenreuth, 1650€, od 30.04.2021
  • Opiekunka lub Opiekun do Niemiec, 91080 Uttenreuth, 1650€, od 30.04.2021 - zdjęcia

Opis stanowiska:

Podopieczny, 89lat, 80kg, 170cm
Dolegliwości:
- początki demencji, bywa zapominalski
- miewa stany depresyjne, bywa przygnębiony
- mobilny, rzadko wspiera się rolatorem, porusza się zazwyczaj samodzielnie

Podopieczna, 86lat, 75kg, 163cm
Dolegliwości:
- demencja
- częste stany depresyjne
- mobilna, wspiera się rolatorem

Senior jest w dobrej formie, jest mobilny i stara się być samodzielny. Obecnym problemem jest, że zapomina gdzie położył klucze lub do kogo miał właśnie zadzwonić. Pan bywa smutny, przygnębiony, traci apetyt. Kilka lat temu upadł i miał złamane biodro. Obecnie nie ma powikłań po złamaniu, choć czasem na zmianę pogody odczuwa bóle nogi lub biodra. Senior jest wspierany przez personel medyczny 3 razy dziennie. Personel podaje lekarstwa, zakłada rajstopy uciskowe, pomaga rano wstać z łóżka, wieczorem przebiera w piżamę. Senior jest w dużej mierze samodzielny, stara się samodzielnie myć. Do pomocy przychodzi raz w tygodniu pani od sprzątania.
Senior pracował w przeszłości w laboratorium. Jest uprzejmy i towarzyski. Lubi rozmowy, ale nie lubi popędzania ani pośpiechu. Wówczas może być nerwowy i wycofany. Jego hobby to ogród - lubi przesiadywać w słońcu. Chętnie ogląda telewizję, lubi rozmowy i opowiadanie historii z przeszłości.
W to miejsce szukamy dobrego opiekuna lub wyrozumiałej opiekunki. Należy mieć doświadczenie z demencją, lekkimi stanami depresyjnymi i mówić komunikatywnie po niemiecku. Seniorzy nie lubią pośpiechu, ani krzyku. Tutaj musi być spokojny opiekun lub cierpliwa opiekunka.

Seniorka ma demencję oraz częste stany depresyjne. Bywa smutna, niespokojna, jest pod opieką neurologa. Zdarza się, że drapie się w stanach niepokoju. Zazwyczaj ma zadrapania na rękach, zażywa leki, aby stany lękowe minęły + personel medyczny opatruje rany i zadrapania. Seniorka jest wymęczona swoją chorobą. Potrzebuje osoby, której zaufa, przy której będzie czuła się bezpiecznie. Wówczas jej niepokój mija. Tutaj jest potrzebna osoba z doświadczeniem, cierpliwa i stabilna emocjonalnie. Pani jest wspierana 3 razy dziennie przez personel medyczny, który podaje lekarstwa.
Seniorka jest mobilna, ale chodzi wolno. Podczas wstawania z fotela należy pani podać rękę. Korzysta z pieluchomajtek i zazwyczaj noce są spokojne, może jednak się zdarzyć, że obudzi się raz w nocy do toalety.
Pani bywa czasem nieobecna, brakuje jej słowa. Często "wyłącza się" i zamyka w swoim świecie. Bardzo nie lubi być sama. Zostawiona sama, często płacze. Pilnie potrzebuje osoby, która się do niej uśmiechnie, powie dobre słowo, pocieszy. Ona wie, kiedy ktoś jest dla niej życzliwy, a kiedy ktoś jest dla niej niedobry. Seniorka całe życie pracowała, zajmowała się córką, prowadziła dom, pracowała w serwisie sprzątającym. Bardzo pracowita, dokładna i czysta.
Osobą do kontaktu jest córka, która mieszka w innej miejscowości na Bawarii. Zazwyczaj odwiedza rodziców w sobotę. To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 15 min drogi na pieszo od domu. Dla opiekuna lub opiekunki jest osobny pokój + oddzielna toaleta. Szukamy tutaj osoby, która umie pracować w "teamie". Koordynatorka odwiedza regularnie rodzinę, córka też przyjeżdża. Nie będzie pasowała tutaj "Zosia-samosia". Tutaj potrzebny jest ktoś, kto odnajdzie się w roli "managera", skoordynuje pewne sprawy, odciąży córkę.

Wymagania:
- j. komunikatywny

Oferujemy:
- oddzielny pokój
- oddzielna toaleta
- Internet
- rower
- zakup biletów


Kontakt: 881 777 177

Ogłoszeniodawca

Kontakt
Telefon: 881... Pokaż

Zobacz inne ogłoszenia użytkownika ( 55 )

Cena 7300zł
Kategoria: Praca
Typ oferty: Praca za granicą
Wymiar: Inny
Lokalizacja: Rzeszów
Wyświetleń: 68

Najczęściej oglądane:

Podobne ogłoszenia Zobacz wszystkie ogłoszenia w tej kategorii

Powiadamiaj mnie
o nowych ogłoszeniach
z następującym kryterium:
ogłoszenia drobne Warszawa
© 2012 Rzeszówlokalnie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.